Илим жана саламаттык боюнча эл аралык конференция 2024

2024-жылдын 16-майында АЭУнун Медицина факультети тарабынан уюштурулган илим жана саламаттык боюнча эл аралык конференциясы болуп өттү. Конференция медицина жаатында жүргүзүлүп жаткан жаңы изилдөөлөр менен таанышууга мүмкүнчүлүк берди. Иш-чаранын жүрүшүндө катышуучулар адамдын ден соолугун жакшыртууга багытталган ой-пикирлери менен алмашып, ошондой эле презентацияларын көрсөтүштү.

Ар кайсы өлкөлөрдөн келген белгилүү эксперттер медициналык кызматтардын бардык спектрине ар тараптуу сереп салган баяндамаларын жасашты. Мындан тышкары студенттерди билим деңгээлин жогорулатууга багытталган жана катышуучуларды илимий изилдөөлөргө, клиникалык практикага шыктандырды.

АЭУ бардык катышуучуларга аталган илимий иш-чарага кошкон салымы үчүн ыраазычылык билдирет!

Сүрөт отчету: