Конок лекция: Стартаптар үчүн жасалма акылды колдонуу

Жасалма интеллект азыркы дүйнөдө негизги ролду ойноп, маанилүүлүгүн жана актуалдуулугун жогорулатууну улантууда. АЭУнун IT факультети билим алмашуу үчүн бул маанилүү темага чет элдик лекторлорду чакырууга өзгөчө көңүл буруп келет. Ушуга байланыштуу, 2024-жылдын 29-февралында факультет студенттерге жасалма интеллект темасында маанилүү маалыматтарды берүү максатында конок лекторду чакырды.

Түштүк Кореянын Сеул технологиялык медиа институтунан келген Санг-Сун Ан “Стартап үчүн жасалма акылды колдонуу” темасында кызыктуу лекция өткөрүп, анда жасалма акыл технологиясын колдонуунун артыкчылыктары, стартаптарга ылайыктуулугу, ошондой эле колдонуу боюнча сунуштар жана кеңештер жөнүндө айтып берди. Студенттер талкууга активдүү катышып, тема боюнча суроолорду беришти.

АЭУнун IT факультети лекторго жасалма акыл технологияларын натыйжалуу колдонууга өбөлгө түзгөн кызыктуу лекция үчүн ыраазычылык билдирет.