АЭУнун студенттеринин конференциядагы ийгиликтери

2024-жылдын 25-апрелинде АЭУнун Медицина факультетинин студенттери IV ЖОЖдор аралык студенттик конференцияга жана плакаттар конкурсуна активдүү катышып, байгелүү орундарга ээ болушту.

Студенттер – Файз Ясин Хусейн жана Канон Айхан “Бишкектеги педиатрлар арасындагы балдардын аутизми тууралуу билим” темасын изилдеп, илимий иш-чарада 1-орунду ээлешти. Ошондой эле Даах Махмуд жана Абдрахман Алшаркави “Медициналык жана медициналык эмес студенттердин антибиотиктер жөнүндө билими жөнүндө салыштырмалуу изилдөө” темасы менен 3-орунга татыктуу болушту. Окутуучулар Александра Лобзова менен Шафи ур Рехмандын жетекчилиги астында студенттер алган билимдеринин жогорку деңгээлин, ошондой эле изилдөө потенциалын көрсөтүштү.

Конференция Бүткүл дүйнөлүк ден соолук күнүнө арналып, Кыргызстан эл аралык университети тарабынан уюштурулду. Студенттерибизди ийгиликтери менен куттуктайбыз жана окутуучуларыбызга эмгеги үчүн ыраазычылык билдиребиз.

Сүрөт отчету: