Англис тилин билүү деңгээлин текшерүү

10-июня 2023 года в 09:30 часов Международный университет “Ала-Тоо” приглашает абитуриентов на AIU EPT.

AIU EPT AIU EPT – тестирлөөсү англис тилин билүү деңгээлин аныктайт жана кирүү сынак болуп саналбайт, анткени АЭУ абитуриенттерди ЖРТнын жыйынтыгы боюнча кабыл алат. АЭУга тапшыруу үчүн абитуриент англис тилин Intermediate (B2) деңгээлинде билиши керек. Тестирлөөнүн жыйынтыгы боюнча 100% дан 60% алган абитуриенттер университеттин биринчи курсуна окуй алышат, алардын окуу мөөнөтү 4 жыл болот.

60% дан төмөн балл алган окуучулар АЭУнун даярдоо курсунда англис тилин интенсивдүү түрдө үйрөнүшөт. Ушуга байланыштуу 60% дан кем балл алган студенттердин окуу мөөнөтү 5 жылды түзөт.

TOEFL (IBT-60 points), IELTS (6.0 points) оригиналдуу сертификаттары бар абитуриенттер автоматтык түрдө тестирлөөгө катышпастан, АЭУнун биринчи курсуна кабыл алынат.

Тестирлөө оффлайн форматында өтөт жана беш бөлүктөн турат: сөз байлык, грамматика, окуу, угуу жана эссе жазуу. Бардык тизмеленген бөлүмдөрдү бүтүрүү үчүн туура үч саат берилет.

AIU EPTге катышуу үчүн төмөнкүлөр керек:

• Внести регистрационный взнос в размере 300 сом (Оптима банк — 4169585353178170 или Кыргызстан банк (Mbank) — 996(777)550-089
  • Онлайн каттоо формасын толтуруу
  • Паспорт же окуган жерден маалымкат болушу керек (сүрөтү менен)
  • Прийти на тест без опозданий.

Маанилүү!

После оплаты, отправьте фото/скриншот квитанции на W/App номер +996(555)820-000 после чего, модераторы отправят вам ссылку на онлайн регистрацию.

10-июня 2023 года ровно в 09:30 утра начнется регистрация участников на AIU EPT. Ждем вас по адресу г. Бишкек, мкр. Тунгуч, ул. Анкара 1/8.