АЭУнун магистрант жана докторанттары Германияга изилдөө грантын алышты

DAADдын Леонард Эйлер грант программасынын алкагында АЭУнун изилдөөчүлөрү Германияда Цвиккау колдонмо илимдер университетинин профессорлору жетектеген изилдөө жүргүзүүгө мүмкүнчүлүк алышат.

Германиянын академиялык алмашуу кызматы (DAAD) Федералдык тышкы иштер министрлигинин эсебинен Леонард Эйлердин стипендиялык программасын колдойт. Программа жаш илимпоздорго өз университеттеринде калууга жардам берүү үчүн биргелешкен эл аралык изилдөө долбоорлорун илгерилетет.

Программа магистрдик же доктордук диссертациянын алкагында изилдөө жүргүзүү үчүн стипендия алууга мүмкүнчүлүк берет. Мындан тышкары ал Германияда эки айлык стажировкадан өтүүнү камсыз кылат. Бул АЭУнун изилдөөчүлөрүнүн кесиптик өнүгүүсүнө өбөлгө түзөт.

Биз өнөктөштөрүбүз – Цвиккау колдонмо илимдер университети жана профессор Кристиан Брауэйлерге баа жеткис жардамы жана колдоосу үчүн терең ыраазычылык билдиребиз.

Сүрөт отчету: